Blog

Metali metale yapıştırma

Metali metale yapıştırma bir çok çeşit yapıştırıcı ile mümkün. Önemli olan yapıştırıcıdan ne istediğiniz? Hızlı yapıştırma, boşluğu doldurması mı? Yüksek sıcaklığa dayanıklı olması mı? Sıcaklık ile yapışması mı? Hızlı yapıştırıcılardan İS14 ve İS17 hızlı yapıştırma için ideal ürünleri Epoksilerden 31-42 çift karışımlı ürün 5 dakika içerisinde kürleşirken aynı zamanda boşlukları doldurabilir. 4500, sıcaklık ile kürleşebilir. 3591, çift karışımlı olan ürün saniyeler içerisinde yapışır ve çok yüksek kopma direncine sahip olan ürünlerimizdendir.

Buharlı sistemler

Buharlarlı sistemler ve kızgın yağ tesisatlarında ki sızdırmazlık çok önemlidir. Aşırı ısı değişiklikleri sızdırmazlık ürünlerine zarar verebilir. Bu tür bir durumda Loxeal 55-37 nolu ürün Buhara ve kızgın yağlara karşı dirençlidir. Otellerde ki buhar hatları, kuru temizleme tesisatları, fabrikalar da ki kızgın yağ hatları vs…

Evizin banyosunda ki veya mutfağınızda ki aksesuaları duvarınızı, taşınızı, seramiği veya mermerinizi kırmadan – çizilmeden yapıştırma istiyorsanız. H-SEAL 65 tam istediğiniz bir ürün. H-SEAL 65, suya dayanıklı ve gıda onaylı bir üründür.    

Plastik yapıştırıcı

Plastik bir malzemeyi yine plastik bir malzeme ile yapıştırmak istiyorsanız, önce kendinize bir kaç soru sorun.
  • Çok hızlı bir yapıştırma mı yapmak istiyorsunuz? Zaman sizin için çok mu önemli yoksa çok hızlı olmasına gerek yok 5 dakika veya daha fazla bekleyebilirim ama kuvvetli bir yapıştırıcı olsun.
  • Çok kuvvetli bir yapıştırma mı yapmak istiyorsunuz?
  • Yapıştırdığınız parçayı sonra tekrar sökmek istiyormusunuz?
  • Kaç derecelik bir ısıya dayanmasını istiyorsunuz?
  • Suya dayanıklı bir yapıştırıcı arıyorsunuz?
  • Plastiği plastikle mi yoksa farklı malzemeler ile mi yapıştırmak istiyorsunuz?
Genellikle hızlı yapıştırma yapmak istendiği sebebiyle herkesin aklına gelen ilk ürün grubu “Hızlı Yapıştırcılar” teknik adı ile “Siyanoakrilat Yapıştırıcılar veya halkın çok sık kullandığı Japon yapıştırcılar. Genellikle piyasada 2 TL ile 5 TL arasında satılan ürünler. Fiyatları sebebiyle algıda yanılgı oluşturduğu için çok sık satın alınırlar ama günün sonunda yapıştırdığınız parçayı tekrar ve tekrar yapıştırma zorunda kalırsınız ve aslında ucuz gibi gözüken ürün bir kaç kulanım sonrası aslında zaman ve kullanımdan dolayı daha pahalı olacaktır. Kağıt veya karton mu yapıştırmak istiyorsunuz o zaman ucuz gözüken yapıştırıcılardan alabilirsiniz, işe yararlar umarız ama bir kere yapıştırayım ve kemik gibi olsun istiyorsanız yapıştırıcınızı dikkatli seçmeniz gerekmekte. Halk dilinde plastik malzemeler kendi içerisinde bir çok gruba yarılır. PE, PP, PU, HDPE ve LDPE vs… eğer profesyonel bir kullanıcı iseniz o zaman üretim prosesinize göre bir ürün seçmeniz önemlidir. Ürün seçmekte problem mi yaşıyorsunuz. Teknik sorularınız için mutlaka iletişime geçin. info@harmanlikimya.com veya 444 73 94

Pas lekesi nasıl çıkar

 

YÜZEYSEL PASLARI TEMİZLEMEL İÇİN Q10

Civata somunu ve civata dişleri gibi mekanik ekipmanın pas ve kir tabakası tutmasını engeller. Korozyona uğrayan vidalar sıkışma yaparak özellikle zaman ve ekonomik kayba neden olur. Q10 hızlı etkileşime geçen nüfuz edici yağdır. Makinelerin kolayca çalışmasını ve ileride oluşabilecek korozyonu önler. Q10 pas, yağ, toz, kir ve tortuları temizler. Atölyeler ve tamirhaneler için temel ihtiyaçtır-kilit, güç ekipmanları, bağlantı hatları, boru ve sıhhi tesisat uygulamalarında onarım sağlayan Q10 silikon içermez ve boya uygulamalarına uygundur.

EN ZOR ŞARTLARDA PASLARI TEMİZLEMEK İÇİN Q12

Q12 en kötü pası dakikalar içinde söker. Q12 hidroklorik asit ile fosforik asidin bir karışımıdır ve demir oksidi demir fosfata çevirir. Q12 yoğun bir jel formundadır. En iyi sonucu almak için, yüzeyi tel fırça ile temizledikten sonra bir diş fırçası kullanarak yüzeye Q12 uygulayın. Q12’nindemiroksit(pas)ile reaksiyona girmesi için 20 ila 30 dakika bırakın, sonra su ile durulayıp kurulayın. Gerekirse aynı şekilde yeniden uygulayıp işlemi tekrarlayın. Q12 siyah fosfat bırakır, metali astarlamaz – çıplak metalin astarlanması gerekir. Q12 tamirhanede, evde, atölyede veya çiftlikte tüm paslanmış araç, alet-edavat ve teçhizatlarda kullanım için idealdir.